Saç Ekimi Metodları

'Sağlık Haberleri ve Bilgi Paylaşımları' forumunda bazatakimi tarafından 22 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. bazatakimi

  bazatakimi New Member

  Katılım:
  5 Haziran 2017
  Mesaj:
  4
  Saç Ekimi Metodları, Saç ekimi genellikle erkekler tarafından yapılan bir işlemdir. Genetik faktörlere veya yaşın ilerlemesine bağlı olarak genç veya ileri yaşlarda saç dökülme problemleriyle karşılaşılmaktadır. Erzurum saç ekimi yaptırmak isteyenlerde uygun fiyata istedikleri bölgelere saç ekimi yapabilirler.

  Saç ekimi merkezi planlanması ve işlemin gerçekleştirilmesi yalnızca birkaç saati alan bir işlemdir. Doktorunuzu seçtikten sonra dilediğiniz metodla saç ekimi yaptırabilirsiniz.

  Saç Ekimi Metodları
  saç ekiminde uygulanmakta olan iki yöntem bulunmaktadır. FUE yöntemi, günümüz modern teknolojisinde başarı oranı en yüksek olan saç ekimi metodudur. Bu metodla birlikte iki kulak arkasından özel iğneler yardımıyla saç kökleri alınır ve seyrek bölgeye ekilmektedir. Böylece saç alınan ve saç ekilen bölgede herhangi bir iz kalmayacaktır.

  FUT metodu ise bilinen klasik bir metoddur. Bu yöntemde arka kısımdan saç aldıktan sonra arka kısım dikişler yardımıyla dikilmektedir. Bundan dolayı FUE yöntemine göre daha az tercih edilen bir yöntemdir.

  Saç ekimi yapıldıktan sonra birkaç gün dinlenilmesi hasta İçin daha faydalı olacaktır. Operasyondan üç gün sonra ise kafa arkasındaki bandaj çıkarılacaktır. Bununla beraber bu süreçte mutlaka doktorunuzun verdiği ilaçları almalısınız.

  Operasyondan önce ve sonra beslenme düzeninize, sigara ve alkol tüketimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle ilk bir ayda doktorun size yasakladığı davranışlardan ( şapka takmak, tempolu ağırlar vb) kaçınmanız gerekmektedir. Saçların tamamen çıkması ve istediğiniz boyutu alması bir yılı bulabilmektedir. saç ekimi yaptırmak isteyenler, mutlaka bu hususlara dikkat etmelidir.

  Örneğin sizlere başka yöntem olarak günümüzde yapılan ve en son olarak belirlenen tedavi seçeneği dhi saç ekimi bütün merkezlerde yapılmaktadır ama tabi bunuda en kaliteli kimler yapıyor orasıda tamamen muamma o yüzden bilindik yerlerde saç ekimi yaptırın.

   
 2. Eycınsi

  Eycınsi Member

  Katılım:
  26 Şubat 2015
  Mesaj:
  39
  Merhabalar, geçtiğimiz yıl Emel Bayar ve ekibi ile gerçekleşti saç ekimim. Fue tekniği kullanıldı ve kısa sürede - henüz 3 ay olmadan- dönüş almaya başladım. 5 - 6 aylara geldiğimdeyse gözle görünür bir imaj değişikliği yarattı bende saçlarım bundan bir kaç ay sonrada tamamen doğal bir görüntüde hayatımda ilk kez saçlarımı yıkamanın, saç bakım ürünleri kullanmanın hazzını yaşadım. Tekrae tekrar Sayın Emel Bayar'a ve tüm ekibine içten teşekkürlerimi sunarım.
   

Bu Sayfayı Paylaş