Formistan'da yönetici olmak için öneriler.

'Forum Kullanım Rehberi ve Püf Noktaları' forumunda -Josєpнiиє- tarafından 8 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. -Josєpнiиє-

  -Josєpнiиє- Aslında annem<b> <font color="Green">seni</b> <fo

  Katılım:
  24 Temmuz 2012
  Mesaj:
  2,235
  Merhabalar arkadaşlar biliyorum ki bir çoğunuz deneme moderatör olmak istiyor. Hergün birden çok başvuru yapılıyor ama kontejan azlığından çok az kişi yönetime girebiliyor.

  Sizlere bu konuda kısa ipucular vereceğim. Birçok arkadaşımız başvuru yaptığı halde neden deneme mod seçilemiyor?

  Hepimiz "Neden ? " diye sorduğumuzda ortaya birçok sebep çıkabiliyor.

  En başta yaptığı sadece yaptığı başvurunun yeterli olduğunu sanarak foruma uğramayan ilgilenmeyen arkadaşlar. Neden deneme mod olamadım işte cevap.

  İkincisi sicil. Forumda herhangi bir sabıkanız bulunmaması gerekir. Forum sicili düzgün olmayan arkadaşlarda baştan elenebiliyor. Buda size bir cevap.

  Diğer bir şık ise yeni üyeler. Örneğin geleli daha çok yeni olmuş tanımadığımız onursal bile olmayan bu üyelerde baştan eleniyor.

  Forumdaki üyelerle ilişkileri. Bu ilişkilerinizin ne çok yakın nede çok uzak olması gerekiyor. Yani ortada buluşmanız gerekir. Üyelere karşı hitap şekilleriniz konuşma tarzınız.

  Online süreniz . Hergün belli saatlerde online oluyorsanız bu gözden kaçmaz fakat bir gelip 10 gün gelmiyorsanız üzgünüm baştan eleniyorsunuz.

  Konu paylaşımı. 2 senedir forumda olupta 2 konusu olmayan arkadaşlarda malesef değerlendirilmiyor.

  Başka forumlarda yönetici olmak . Bu sizi baştan eler arkadaşlar.

  Konu sayısı yeterli olan fakat konularının çoğu tekrar olan kilitlenen arkadaşlarda malesef değerlendirilmiyor.

  Bunların dışında güven çok önemli arkadaşlar. Güven vermelisiniz. O güveni verirseniz gerçekten istediğiniz rütbelere ulaşmanız hiçte zor değil.

  Bizim için yaş pek önemli deği aslında. Önemli olan burayı gerçekten seven gönülden destek veren büyüklerine saygılı küçüklerine sevgi ile yaklaşmak.

  Burdaki en üst rütbeye gelen arkadaşlar alın size bedava yöneticilikten başlamadılar. Herkes en alt rütbeden en üst rütbeye emekleri ile çıktı.

  Başka bir konuda yöneticilerle olan ilişkileriniz. Bu durum yanlış anlaşılmasın. Yöneticilerle canımlı cicimli olmak zorunda değilsiniz. Gerektiği saygıyı göstermeniz yeterlidir. Üyelerle nasılsanız yönetici arkadaşlarla da öyle olun. Ekstradan bir çabaya gerek yoktur. Çünkü burda sohbetten daha çok işleve bakılıyor.

  Ayrıca şunuda belirtmek isterim forumda üyeleri rahatsız eden ve yöneticileri kasıtlı uğraştıran onu seven arkadaşlarını üzen kişilerle çok yakın olmanız sizin için bir dezavantaj olabilir.

  Şikayet et butonunu kullanarak haklı bildirimler yapan arkadaşlar üstteki saydıklarımdan herhangi birinde problem yaşamıyorsa kesinlikle deneme mod oluyor.

  Daha önce deneme moderatör olan fakat herhangi bir sebepten deneme modluğu alınan veya kendi isteği ile ayrılan arkadaşların değerlendirilmesi biraz uzun sürebiliyor.

  Önceden deneme moderatör olmak çok zordu rekabet vardı. Ve bu kadar fazla alım hiç yapılmadı. Şimdi o kadar kolay ki herşey sizin elinizde.

  Birde bakmışsınız administratör olmuşsunuz. Neden olmasın ?

  Herşey sizin için arkadaşlar ben isterim ki hepiniz olun. Gerçekten alınamayan arkadaşlarımız kırılıyorlar ama inanın karar vermek çok zor oluyor .
  Umarım sizlere yardımcı olur bu konu.

  Başvuru yapan arkadaşların okuması önemle rica olunur.

  Saygılar..
   
 2. -Josєpнiиє-

  -Josєpнiиє- Aslında annem<b> <font color="Green">seni</b> <fo

  Katılım:
  24 Temmuz 2012
  Mesaj:
  2,235
  Arkadaşlar açık söylemek gerekirse Moderator alımları için başvuru sayısı çok fazla! Yönetime seçilen arkadaşların hepsinden üst yönetimler memnun. Ufak tefek değişiklikler olsada kadromuz şekillenmiş durumda.

  Moderator yada Deneme Moderator olan arkadaşlar Adminlerin inşaa etmiş olduğu Formistan'ı yönetme arzusundalar....

  Yönetim emekle olur. Çoğu Yönetici arkadaşımızın konu sayıları ve mesaj sayıları silinmiş haldedir.

  Formistanda da emeği olanın kazanması amacıyla ;
  Deneme Moderator seçimi: Yönetime Bildir butonunu kullanarak bizlere yardımcı olan arkadaşlar, konu açarak ve üyelerimize yardımcı olan arkadaşlar Deneme Moderator olarak kabul edileceklerdir. Diğer sitelerde yetkili olmayan arkadaşlar. Yönetimde ilk yeri alabilmek için (Deneme Moderator) üyelik tarihiniz, konu sayınız ve üstte bahsedilen kurallar önemle göz önünde bulundurulacaktır.
  Moderator ' luk için ise online süre ,foruma ilgi ve alaka,diğer üyelere olan tavır ve davranışlarla birlikte tüm kriterler ile değerlendirilerek Yönetimde yerlerini alıcaklardır.


  Bunun haricinde yapılan Moderatorluk başvuruları değerlendirilmeyecektir. Başvurularda bu konunun linki hatırlatılacak yada alıntı yapılacaktır.
  Not: Herhangi bir sebepten uzaklaştırılmış yada rütbesi alınmış (eskiden Yönetici) arkadaşlar yeniden Yönetime katılamazlar. Bazı İSTİSNALAR HARİÇ

  YÖNETİM
   
 3. Lord

  Lord <b> Bir yere yetişmem gerekiyorsa 2 saat önceden

  Katılım:
  30 Mart 2011
  Mesaj:
  1,952
  Paylaşım için teşekkürler.
   
 4. RÜZGAR

  RÜZGAR <b> Aşık olmak Ölümden zordu.Çünkü,ölümden öte köy

  Katılım:
  29 Mart 2011
  Mesaj:
  45,150
  Az insan, adam gibi adam! :p

  Yönetim kadromun özeti bu.

  Paylaşım için teşekkürler.
   
 5. -Josєpнiиє-

  -Josєpнiиє- Aslında annem<b> <font color="Green">seni</b> <fo

  Katılım:
  24 Temmuz 2012
  Mesaj:
  2,235
  Yorumlar için teşekkür ederim. :saygılar:
   
 6. -Josєpнiиє-

  -Josєpнiиє- Aslında annem<b> <font color="Green">seni</b> <fo

  Katılım:
  24 Temmuz 2012
  Mesaj:
  2,235
  Konu aktif.​
   
 7. EzRa

  EzRa Member

  Katılım:
  25 Ağustos 2015
  Mesaj:
  139
  :saygılar:açik sözlúlúk için teşekkúrler:kg:
   

Bu Sayfayı Paylaş