” Sus be kadın…” Sen adamı ”aşık” edersin.

'Üye Günlüğü' forumunda -Mανι. tarafından 5 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. -Mανι.

-Mανι. <font color="royalblue"><b>."мανι". нυу∂υя вєη∂є..

Ödül Puanları:
    36
    "...İyilik bilmez birisi de olsa, sen iyilik yap! Zira o, mukabilinde teşekkür edene yapılan iyilikten mizanda daha ağır gelir."

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

"Zaman uzasa, sonu gecikse bile sabreden, mutlaka zafer ulaşır."

"Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır."

2. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Sen yeterki ALLAH de, acar bahcende güller. Sen yeterki RAHMAN de, öter bahcende bülbüller. Sen yeterki GAFFAR de, ko$ar yardimina melekler. Sen yeterki RAHiM de, inan aydinlanir her yer. Sen yeterki MALIK de, gider dertler sikintilar. Sen yeterki KUDDüS de, biter izdiraplar. Sen yeterki AZiZ de, gider dilde kötü sözler. Sen yeterki CABBAR de, kalmaz kalpte vesveseler. Sen yeterki MEVLA de, huzura erer gönüller! slm ve dua ile HAYIRLI CUMALAR

3. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Farz et ki yazdıklarımı anlayabildin. Ya anlayamadıkların? Ya yazıp da sildiklerim? Ya yazamadıklarım?*

Düzelir her şey bir gün ama bil ki, canın yanmadan mutlu olamazsın.

Mutlu olduğunuz zaman, size bu mutluluğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz!(A.Maurois) “

Sevgilim diye birine hitâb edersen, sakın ondan şikâyet etme. Çünkü; ‘sevgilim’ Allâh sözüdür; Allâh kelâmının şakası olmaz

Bin kere yere düşsem, biliyorum Rabbim, bin kere elimi tutacak ve beni hiç bir zaman düştüğüm yerde bırakmayacaksın.

Her vazgeçişin; bir iç hesaplaşması ve bir mağlubiyeti vardır ama,
    her vazgeçen kaybetmiş değildir!
    Öğrendik ki; "Kazanmak için bazen çekip gitmek gerekir..."

Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır...

Seni bağrıma değil, bağrımı ve başımı ayağının altına bastım. Gözüm toprak olacak, ama gönlüm daima aşk kokacak.

Sıkıntı ve huzursuzluk mutlaka bir günahın cezası, huzur ise bir ibadetin karşılığıdır.

Göz nereye bakar, gönül oraya akar.Gönül nereye akar, ayak oraya koşar.

Kaderde sevmek var ama kavuşmak yok ise şayet, Olsun!.. Vuslata aşık gönül susmayada razı.

Hz. Mevlâna

4. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Biraz da aşk; onun için yaptıklarımı kimse için yapmadım ben, diyebilmektir. Fedakarlıktır bi nevi, feda edebilmek yeri geldiğinde fedaisi de olabilmektir.*Aşk bazen biraz; onun hastalığını bana ver Rabbim’dir.*Onun canının yanmasına tahammül edememek, ona bir şey olacak diye korkudan paniğe kapılmaktır.*Aşk bazen biraz; hadi çay koy da içelim karşılıklı’dır.*O çayı onun ellerinden içmek, yahut içtiğin çaydan çok onun senin içini ısıttığını bilmektir.*Aşk bazen; şiir yazdım sana’dır. Şiire dair tek kelam bilmezken birden şair kesilivermektir. Evinin şairi olmaktır mesele mesela.*Sonra aşk biraz; eve geç kalma, gelirken 2 ekmek al’dır. O işten gelene dek özlemek, telefonu 3 defadan fazla çaldırdığınızda “Neden açmıyo, başına bi şey mi geldi acaba?” diye telaşlanmaktır.*Aşk bazen; ben anneme gidiyorum’dur. Peşimden gel’dir bu bir nevi.*Kork bensiz kalmaktan, gitme de, sarıl bana, beni sevdiğini söyle, tut kolumdan, özür dile demektir.*Aşk bazen; ayaklarımı ısıtır mısın’dır. Ayakların onun tenine değdiğinde kendini cennetle müjdelenen Peygamber kadar şanslı hissedebilmektir.

Aşk biraz; kıskançlıktır. Hatta aşk epey kıskançlıktır, boylu boyuna. Karışmaktır, sahiplenmektir.Televizyonda çıkan bir kadına bile baktırmayacak kadar gözü kara bir kıskançlıktır. Kıskançlık güven eksikliği falan da değildir, aksine deli gibi güvendiğin insanı gözünden bile sakınmak, paylaşamayacak kadar çok sevmektir.*

Aşk bazen; uyuma, benimle konuş’tur.Canın sıkkın olmasa bile sırf seninle daha uzun vakit geçirsin diye eften püften şeyleri sorun etmektir. Hatta işin ucunda “mızmız” damgası yemek varken bile. Çünkü bilirsin, canın sıkkınken uyumaz o. Gönlünü almak için çabalar. Mutlu etmek için… Umurunda olduğunu hissetmektir bu aslında. Aşk bazen; hayal kurmaktır. Geçmişi unutup geleceğe adım atmak, en temiz hayallere besmele misali onun adıyla başlamaktır. Aşk bazen; gurursuzluktur. Çünkü gurur ‘ben’ demektir. Bencilliktir. ‘benim duygularım öncelikli” demektir. Aşkta “ben” yoktur ki. Biz vardır. Hatta “Sen” vardır. Kendinden, birbiriniz için iyi olan her şeyden bile önce gelir onun duyguları. Onu üzmemek için kırk takla atarsın. O da seviyorsa kıymet bilir, nankörlük etmez senin emeğine karşlık zaten. Kavgalıyken bir adım atmaktır, hatasız dahi olsan. Aramaktır, onun aramasını beklemeden.*Çünkü aşk çoğu zaman; Özlemektir.*Bu içi dolmak bilmeyen bi karadelik gibidir, doymaz, özlersin sürekli. Hiç durmadan. Ellerini tutarken dahi avuçlarının arasında, özlersin. Komiktir biraz bu durum. Yaşamayan anlamaz. Özlerken bile mutlu olabilmektir. Onu görmek için gün sayabilmektir aşk. Gördüğünde heyecandan titremektir.Aşk bazen; tanıdıklar görmeden el ele dolaşmaktır, korkuyla, sanki asrın suçunu işler gibi, biraz da deli cesaretiyle. Aşk çünkü biraz, hatta epey; cesarettir.*Ömür denilen yemeği bir başkasıyla bölüşerek yemektir. Yalnızlığa kafa tutmaktır. Hatta aynı tabaktan yemek, aynı bardaktan su içmektir. Aşk; tiksinmemektir.*Aşk bazen; sarılmaktır. Kocaman, sımsıkı, doyasıya… Kokusunu göğsüne mühürlercesine, kemiklerinden çatırtı getirerek hem de. İçine sokar gibi, evlat gibi, hasretle…*

Aşk bazen; ağlamaktır. Ağlatmaktır hatta. Ağlamadan aşk mı olurmuş? Palavra. Sen sevda denen ateşte, ömür denen yemeği pişirirken, hasret de gözyaşıyla demlenecek ki o yemeğin değeri olsun. Sonra tuzu biberi var, ufak tefek tartışmalar. Onlarsız tadı olmaz elbet. Yavan olur, sıkıcı olur o ilişki.*

Aşk aslında biraz sen, biraz ben sevgilim. Aşk seni bana veren Rabbe şükür şimdi dilimde. Aşk senin sesin, omuzların, benin, yaşadığın şehir, memleketin, ellerin, ailen, aşk başlı başına sensin. Aşktan canı yananlar, bizi görüp imrensin. Sen; iyi ki benimsin.

5. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36

Unutmadık seni koca reis Muhsin Yazıcıoğlu.
    Bugün ölümünün 5. yılı ve sen bizim kalbimizde hala ilk gün ki gibisin.
    Rabbim ruhunu şad mekanını cennet eylesin sen bizim şehidimizsin.

Üşüyorum
    Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
    Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
    Gözlerim parke parke taş duvarlarda
    Açılıyor hayal pencerelerim
    Hafif bir rüzgar gibi, süzülüyorum
    Kekik kokulu koyaklardan aşarak
    Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
    Bir çeşme başı arıyorum
    Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
    Mis gibi nane kokuları arasında
    Ruhumu dinlemek istiyorum
    Zikre dalmış her şey
    Güne gülümserken papatyalar
    Dualar gibi yükselir ümitlerim
    Güneşle kol kola kırlarda koşarak
    Siz peygamber çiçekleri toplarken
    Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
    Huzur dolu içimde
    Ben sonsuzluğu düşünüyorum
    Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
    Durun kapanmayın pencerelerim
    Güneşimi kapatmayın
    Beton çok soğuk, üşüyorum..

Muhsin Yazıcıoğlu

6. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Yeni Dombıra, AK Parti yeni reklam filmi

Ve yeni reklam filmimiz...
    Davos Krizi ne de güzel oturmuş yerine...
    Ak Yüreklim Ak Yüreğinle Seviyor Seni Türkiye <3

7. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Diego’m:

Ağzımda senin dudaklarından kalan badem tadı var. Dünyalarımız hiç dışarı çıkmadı. Bir dağın içini ancak başka bir dağ bilebilir.

Bütün mektupları unut Frida. Sonsuza uzanan bir aşkın özeti say. Zaman eziliyor ve kararsız bir mevsim giriyor aramıza. Aşk nedir ki? Belki bir dudak tiryakiliği. Bulutsuz bir göğe içimizi çizmek belki. Küçük bir el, ipek dalgası ya da kaygılı bir ses; çözüp çözüp bağlıyor küskün yanlarımızı. Hayatın tarihi de böyle bir şey Frida. Temiz yüzlü bir çocuktan doğuyoruz, sonra bütün defterleri denize atıyoruz. Ağzımızda soğuttuğumuz sözleri unut Frida. Onlar ki, zamana açılan koridorda bir çınlama sesi. Geçmişin aklını karıştırıyoruz ve hiç ummadığımız yerden kırılıyor kalbimiz. Gece ve keder, iki kere ter…

Senin bu ellerin diyorum, açık bir bahçe kapısı ve tuvalden kelâma uzun bir yol haritası. Bir dolu şenlikse eğer dünya, senin ellerin yerli yerinde Frida.

Bütün mektupları unut Frida. Bazı gerçekler vardır, bıçağın ucu kadar sıcak. Gitmek istediğimiz yerler vardır, gömülmek istediğimiz şarkılar. Oysa dürüst bir hayat için yaşlanıyor herkes. Ve anılar, adresi silinmiş evlerde saklanıyor. Belki unutmayı beceremiyoruz Frida, aklımızda hep eski sözlerin yükü. Neye dokunsak, orası çamurlu gece. Nereye baksak, oradan bir rüzgâr geliyor yüzümüze. Çürümek de böyle bir şey Frida. Eşyalar yalnızlaşır, kapanır kapılar ve tavan batar tenimize. Cıvıl cıvıl günlerin rüyası giriyor uykumuza. Saçlarınla konuşuyoruz, biraz gül kokuyor. Ama daha çok kül, durmadan…

Senin bu ellerin diyorum, apansız bir yaz iklimi ve odadan odaya iyi geceler müziği. Hayatın hüznü bir vedaysa eğer, senin ellerin derman yerine Frida.

Diego:
    Hiçbir şey ellerinle kıyaslanamaz,hiçbir şey gözlerinin altın-yeşili gibi değil. Vücudum günlerdir seninle dolu. Sen gecenin aynasısın. Şiddetli bir şimşek çakışı. Toprağın nemi. Koltuk altlarının oyuğu benim sığınağım.

Sevgili Frida’m, bir nilüfer açar açmaz başlıyorum seni sevmeye. İçimin derin kuyularına kadar çekiyorum kokunu. Kucaklaşıyoruz, ülkeden ülkeye geçiyor terimiz. Ömrümüz yer değiştiren bir sokak, baştan sona yürüyoruz aşk kalarak. Seni düşündüğüm her yerde bir incelik ve güzellik anıtı. Yeryüzü çayırları ve dağlar, mavi bir kıpırtıyla uyanıyor her sabah. Senin göğüslerindeki süt, gözlerindeki tuz; yeni yeni ağaçlar büyütüyor. Sevmek de böyle bir şey Frida. Bizi bekleyen anılara yürürken, bir kadın da kuşları süpürüyor arkamızdan. Ah Frida’m! Dudağımı dudağınla ıslatıyorum, bir çivi daha düşüyor çarmıhtan…

Senin bu ellerin diyorum, sevimli bir kır çocuğu ve serin çarşaflara sinmiş beyaz uyku. Unutmak bir kalp ağrısı değilse eğer, senin ellerin ten bilgisi Frida.

Sevgili Frida’m, gülümsüyorsun ya, güneş biraz daha yaklaşıyor dünyaya.İki şehir birden seviniyor. Hep bekledik, bazı yaralar geç iyileşiyor Frida. Aşk ki, eski defterleri karıştırma hevesidir ve biz bu gürültüler içinde arıyoruz kişiliğimizi. Ahşaba oyulmuş mektup gibi yüzümüzden başlıyor bir uçurumun derinliği. Özlüyoruz Frida, sesin sesimdeki pası silecek kadar incelikli. Nasıl olsa alışıyor insan, masumiyet gizli bir kötülükmüş. Yalnızlığın tarihi de böyle bir şey Frida. Fısıltıyla öpüşür bütün çiçekler ve tam zamanında gelir ölüm. Geç kalmamak için hiçbir şeye, haydi bir daha gülümse…

Senin bu ellerin diyorum, esmer bir şarkıya benziyor. Sabır, dilenmenin tersten okunuşu değilse eğer, senin ellerin kusursuz deli Frida.

...<3

8. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36

Herkesin seviyormuş gibi yaptığı,
    ancak sevginin ne olduğunu pek az kimsenin bildiği bir zamanda yaşıyoruz.

Ali Ural, Posta Kutusundaki Mızıka

9. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    ."мανι".

“Sevgilim, işte Eylül

Ve işte senin usul usul seğiren yüzün.

Zaman ki sonsuzdur

Bitmemiş şiirler gibidir.

Bazı hüzünleri

Bazı nehirleri tutup anlatmak gibidir.

Biz ki zamanı tırnak içine alıp yaşadık

(İsteğin bulanık kıyısında).

Bundan değil midir bizim aşkımızda

Sürekli bir akşam hüznü vardır.”

İlhan Berk

“(…)“

10. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Seni seviyorum. Seni sevmeyi seviyorum en başta. Sonra gökyüzünün en çok sen tonunu seviyorum. Üstüme sinen kokulardan en çok seninkini seviyorum. En çok seninle geçirdiğim zamanları seviyorum. Sonra o kahve tonunda gözlerinin bana bakarken ki o ışıldamasını seviyorum. Ellerinin ellerimi ilk seferinde tutamayışını seviyorum. Sarılınca kollarının belimde iki üç kere dolanmasını, kucakladıktan sonra ayaklarımızın birbirine çarpmasını seviyorum. Ama en çokta beni sevmeni seviyorum.

11. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36

:haha:haha:haha Kaybedenler Kulübü

12. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Ay beşiğim, şirin uykum, güneş hecem...

13. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Mavi b'aşk'adır.

14. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    yürüdüm yürüdüm çok yollardan geçtim inan çok büyüdüm..
    düşündüm düşündüm sebebini bulamadım neden neden*
    neden çok üzüldüm?..
    aç kapını lütfen, çünkü ben geldim
    çok üşüdüm, çok soğuk yerden geldim
    bana bana biraz gülümser misin?
    kimseye sormadım, yolu kendim buldum geldim
    simsiyahların içinden sana karbeyaz geldim
    şimdi beni biraz sever misin?
    ben geldim!..
    üstüm biraz tozlu, yolda çok düştüm geldim
    ellerim çizik üzgünüm, dikenliklerden geldim
    kalbim paramparça ama sana topladım geldim
    bir bilsen neler yazdım, hepsini yaktım geldim
    annemi bıraktım sana, kimsesiz geldim
    çocukluğumun söküklerini dikebilir misin?
    izin ver de oturayım lütfen, bacaklarımı çok yordum geldim
    kusura bakma üstüm ıslak, büyük yağmurlardan geldim
    anlatsam herşeyi, dinler misin?
    yanıma para almadım, beş kuruşsuz geldim
    yolda biraz acıktım ama sana, dayandım geldim
    hiç yokken hep olmak nedir, bilir misin?
    kendime.. devdim! devdim! devrildim geldim
    kardım, buzdum eridim, erittim geldim
    aşkı sırtıma aldım, taşıdım, evladım dedim
    açtım, soldum, sarardım geldim
    yandım, söndüm, kül oldum geldim
    ellerinle ellerime su dökebilir misin?
    yüzüme vurdu rüzgar yağmuru, daha çok dedim
    yağmur çarptı kendini bana, “bu yetmez” dedim
    kırılmış kanatlarıma bir kez dokunabilir misin?
    taştım, dağdım, kum oldum geldim
    camdım, kayaydım, tuz buz oldum geldim
    beni aşk'a tekrar inandırabilir misin?
    bin kere öldüysem, bin kere dirildim geldim
    canımdan can, kan verdim ama adımı yaşattım geldim
    yedi kat yerin dibinden beni duyabilir misin?
    ben geldim!
    yıldızları gökyüzünden yere indirebilir misin?
    bana daha önce hiç duymadığım bir kaç şey söyleyebilir misin?
    beni tepeden tırnağa aşık edebilir misin?
    şimdi beni biraz sever misin?

15. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Teyze oldummmmmmmmmm çok güzel bir duygu bu:ayhh:

16. -Mανι.

Ödül Puanları:
    36
    Vay be..!
    Koskoca bir yıl geride kalmış...
    Seneler ne de çabuk geçiyor. . .
    #biryıl #çabuk #şaşkın #şair #dair #umut #sonuç #mutluluk

Bu Sayfayı Paylaş